Shoey je zpět: Daniel Ricciardo vyhrál první velkou cenu McLarenu za 9 let - Webový deník Men Life

Obsah

Ochranná známka „shoey“ se vrátila. Na úžasném displeji si australské dynamo Formule 1 (F1) Daniel Ricciardo připsalo vítězství ve Velké ceně Itálie a vybojovalo své první nejvyšší umístění na stupních vítězů od roku 2021-2022. Když Ricciardo mířil do kultovního závodu Monza na třetím místě na startovním roštu po brilantním kvalifikačním čase, měl velká očekávání, ale poté, co zasáhla vůdce šampionátu Lewis Hamilton a Max Verstappen, to bylo Ricciardo. Možná ještě pozoruhodnější je, že výhra zpečetila první umístění McLarenu na stupních vítězů 1–2 od roku 2010, přičemž týmový kolega Lando Norris si zajistil solidní druhé místo. Dan je zpět.

Není nutné říkat, že vítězství bylo velmi potřebné pro Ricciarda, který má za sebou skalní start kariéry McLarenu. Po letech strávených v Red Bullu a Renaultu kvůli problémům s automobily se Australan na začátku roku dostal do McLarenu a až dosud nevyužil změnu scenérie úplně.

Ricciardo od dob Red Bullu v letech 2021-2022 nevedl závod formule 1, což mu bulvární média rychle připomněly. Ale když prošel cílovou páskou před týmovým kolegou Landem Norrisem, aby dosáhl prvního cíle, kterého v této sezóně zatím dosáhl žádný tým - Ricciardo se podělil o svou moudrost.

"Pro každého, kdo si myslel, že jsem odešel - nikdy jsem neodešel." Jen jsem se na chvíli odstěhoval stranou, “řekl v týmovém rádiu.

Později na tiskové konferenci Ricciardo potvrdil, že to pomohlo zbavit se jisté pochyby o jeho budoucnosti, což mu dodalo sebevědomí dokončit sezónu na vysoké úrovni.

"Cítím, že nevím, co to slovo je … je to pro mě uklidňující." Zjevně si věřím; Myslím, že každý se musí dostat k tomuto bodu ve sportu. Určitě jsem byl letos vyzván a víte, že ten sport je jen ošemetný, “řekl Formula1.com. Myslím, že to není tak černobílé, a někdy se snažíte najít nějaké odpovědi, ale myslím, že musíte zůstat … věrní kurzu a také se můžete snadno ztratit. Myslím, že v hloubi duše bych zažil okamžiky frustrace nebo chvíle sklopení hlavy, ale tak nějak jsem se rozhodl, že to nenechám vydržet. “

Anatomie kolize 💥👀 #ItalianGP 🇮🇹 #F1 pic.twitter.com/uAgBgzEY4k

- Formule 1 (@F1) 12. září 2021-2022

Vítězství bylo také milníkem pro McLaren, tým, který se v posledních letech chlubil veškerým dědictvím, ale žádným stříbrným zbožím. Vítězství ve Velké ceně Itálie bylo pro tým první od roku 2012, ale neobešlo se to bez trochy štěstí. Vedoucí šampionů a soupeři Lewis Hamilton a Max Verstappen byli zavření v bitvě na vrcholu, ale bohužel se navzájem vytáhli.

Dvojice se srazila a havarovala po zastávkách, Verstappen zvedl obrubník a skončil na štěrku Hamiltonova Mercedesu. Naštěstí halo chránič hlavy chránil šampiona před nebezpečím. Přesto to byl Ricciardův den. Hvězda Aussie předběhla pole-sitter Verstappena na začátku závodu a vedla od začátku do cíle na expertním projevu řidičských dovedností.

"Načase. Včera se mi to osvědčilo, a abych byl upřímný, i kdybychom měli start, nikdy to nebylo zárukou, že bychom celý závod vedli, “řekl Ricciardo Sky Sports v rozhovoru po závodě. "Dokázal jsem se pevně držet před prvním stintem." Nemyslím si, že bychom měli mega rychlost, ale stačilo to udržet Maxe vzadu. Vést doslova od začátku do konce - myslím, že to nikdo z nás nečekal. V pátek ve mně něco bylo - věděl jsem, že něco dobrého přijde. “