Nejstarší whisky na světě je v aukci - Webový deník Men Life

Obsah

Whisky dons vám řeknou, že věk není skutečným ukazatelem kvality, a pokud sáhnete po nejstarší láhvi na poličce, možná se připravíte o něco mnohem zajímavějšího. To rozhodně není případ tohoto příběhu. Aukční dům Skinner se připravuje na seznam láhve staré Ingledew Whisky, která je v současné době považována za nejstarší existující whisky. A příběh o tom, jak to vzniklo, je stejně působivý.

Datování Carbon 14 provedené v letech 2021-2022 ve spolupráci s University of Georgia naznačuje, s největší pravděpodobností, že duch byl vyroben v letech 1762 až 1802, což je prohlášení, které s vysokou pravděpodobností podpořila univerzita v Glasgow. Pokud tomu tak je, láhev staré Ingledewské whisky by uprostřed revoluční války v sedmdesátých letech 17. století a povstání whisky v devadesátých letech devatenáctého století udělala bang bang, což by z ní udělalo pitnou časovou kapsli uplynulých dnů.

"The Old Ingledew Whisky, lahvovaná Evans & Ragland, Lagrange GA, c. 60. léta 19. století je považována za jedinou dochovanou láhev tria ze sklepa J. P. Morgana, která byla ve čtyřicátých letech minulého století obdařena mocenskou elitou Washingtonu, “řekl Joseph Hyman, expert Skinner na vzácné duchy.

Pokud jde o zrání, je těžké přesně říci, kdy se věci pro tohoto ducha začaly. The Old Ingledew lahvovali Evans a Ragland, Grocers and Commission Merchants, LaGrange, Georgia, společnost, která byla aktivní v 60. až 70. letech minulého století, přičemž láhev byla v souladu s výrobou skla kolem roku 1840-70. V tomto okamžiku byla whisky považována za vysoce kvalitní zboží a láhev tohoto rozdílu by byla výsadou vyhrazenou pro vyšší třídu. Otázkou tedy je, kdo si objednal Starého Ingledewa a proč ho nevypili?

Podle Skinnera historické záznamy naznačují, že láhev koupil finančník John Pierpont Morgan při jedné ze svých častých návštěv v Gruzii. Muž za JP Morgan-Chase, jednou z největších amerických investičních bank, byl velkým fanouškem prvotřídního bourbonu a Gruzie byla jeho oblíbeným lovištěm. Ale Morgan se nikdy nedostal k tomu, aby sám vypil ducha. Místo toho jej jeho syn Jack Morgan nabídl až třem největším a nejvlivnějším mužům v zemi. "Předpokládá se, že jeho syn Jack Morgan později daroval tuto láhev Jamesi Byrnesovi z Jižní Karolíny a dvě sesterské lahve Franklinovi D. Rooseveltovi (vzdálený bratranec Morgana) a Harrymu S. Trumanovi, kolem roku 1942-44," Skinnerův list čte.

Byrnes sloužil jako americký kongresman, americký senátor a soudce Nejvyššího soudu před druhou světovou válkou, ze soudu odstoupil pouze tehdy, když USA vstoupily do války v roce 1942 na příkaz svého dobrého přítele, prezidenta Franklina D. Roosevelta, aby se stal ředitelem Válečná mobilizace. Když Roosevelt v roce 1945 zemřel, byl Harry S. Trumanem jmenován ministrem zahraničí, než v roce 1947 opustil kabinet a převzal roli guvernéra Jižní Karolíny. Poté, co opustil kancelář, Byrnes daroval láhev blízkému příteli a sousedovi Francisu Drakovi.

Drake a jeho potomci, kteří byli výhradně skotskými pijáky, zajišťovali láhev po tři generace a zanechali světu mimořádně dobře udržovaný bourbon, který je nyní hrdým místem na aukčním pozemku Skinner. Tato láhev bude nabízena v aukci ve dnech 22.-30. června Vzácných duchů online aukce s odhadem 20 000–40 000 $.

Vám pomůže rozvoji místa, sdílet stránku s přáteli